http://www.pomieczynskahuta.witryna.info/

POMIECZYŃSKA HUTA NA TRASI'E RAJDU LOTOS BALTIC CUP

Od kilku lat przez Pomieczyńską Hutę prowadzi trasa rajdów samochodowych. W sezonie 2007 w dniu 28 lipca na drodze prowadzącej z Masłowa do Sianowa Leśnego rozpędzone auta rajdowe „orały” drogę w Pomieczyńskiej Hucie w ramach jednego z odcinków Rajdu Lotos Balic Cup; będącego etapem Rajdowych Mistrzostw Polski. Tegoż dnia zniszczeniu uległo ogrodzenie przydrożnego krzyża przy szkole podstawowej oraz posesji należącej do Franciszka Lejkowskiego zwanego Benosiem.

Na sezon 2007 składają się następujące etapy rajdowe:

• Rajd Magurski 2- 3 luty
• Rajd Eliot 27 – 28 kwietnia
• Rajd Polski 8 – 10 czerwca
• Rajd Subaru 12 14 lipca
• Rajd Lotos Balic Cup 27 – 29 lipca
• Rajd Rzeszowski 9 – 11 sierpnia
• Rajd Nikon 7 – 8 września
• Rajd Orlen 21 – 23 września

RAJD LOTOS BALTIC CUP 2007 - PODSUMOWANIE


Rajd Lotos Baltic Cup był rajdem bardzo trudnym, trasa była wyboista, śliska i kręta - więc nie każdy samochód, i nie każdy zawodnik dał sobie radę z takimi warunkami.

Lista startowa 3 Rajdu Lotos Baltic Cup obejmowała 50 załóg. Piątkowy prolog, nie wliczany do klasyfikacji rajdu, więc widowiskowy, odbył się na Stadionie Żużlowym w Gdańsku. Widownia ok. pięciotysięczna rozgrzała zawodników do tego stopnia, że nie obyło się bez bączków, pokazów pod publikę i próby przerobienia mostka na taki z Bemowa (skoki uszkodziły konstrukcję i trzeba było na chwilę przerwać zawody).

Niektórzy skupili się jednak na robieniu czasów i najlepiej wyszło to Leszkowi Kuzajowi, a gorszy od niego tylko o 0,3 sek. był Michał Sołowow. Czy rozgrzali się dobrze przed sobotnimi OS-ami miało się okazać już wkrótce…

I etap
7 OS
115,83 km OS-owych

Początek rajdu to przeprawa, droga była bardzo śliska i kamienista, więc pierwsze załogi miały niewdzięczne zadanie „czyszczenia trasy”. Kolejne jechały już w dużo lepszych warunkach. Z rana pogoda dopisała.

Pierwsza sobotnia pętla była już bardzo zaskakująca i pechowa dla niektórych zawodników. Na pierwszym odcinku specjalnym, Macieja Lubiaka wyeliminowała awaria silnika Fiata S2000. Trzeci, skomplikował prawdopodobną wygraną Bryanowi Bouffier, który ukręcił lewą, przednią półoś i musiał zatrzymać się na odcinku (tracąc ok. 2 minuty), bo uszkodzenie zablokowało mu układ kierowniczy. A ukraiński zawodnik - Protasow na tej samej próbie urwał koło.

Liderem został Zbyszek Staniszewski, za nim jego imiennik Gabryś (+4,4 sek.) i Leszek Kuzaj (+13,4 sek.), który słaby start zawdzięcza awarii interkomu na 1 OS-ie. Kolejne miejsca objęli: Bębenek, Sołowiow, Kuchar i Frycz.

Staniszewski po pierwszej pętli powiedział, że trzeba się skoncentrować, bo łatwo stracić prowadzenie przez głupotę, no i… wykrakał. Już 5 OS (Piekiełko!) okazał się tym, kosztującym minutę straty. Zawodnik uderzył w kamień i skrzywił lewe, tylnie koło. Rajdówka wróciła na lawecie, wymiana wahacza i system SuperRally sprawił, że zawodnik znów wrócił do gry następnego dnia.

Później zrobiło się deszczowo, a kierowcy zaczęli narzekać na pogłębiające się koleiny, wnioskując o odwołanie OS-u 7.
Wszystkie odcinki drugiej pętli wygrał Bryan (10 miejsce) w przedziwnie szybkim Peugeocie 207 S2000 (przynajmniej tak to widzą konkurenci). Liderem został Zbyszek Gabryś, za nim plasował się, nadrabiający ale jeszcze gorszy o 5,7 sek. Kuzaj, a dalej bracia Bębenek (+9,2). Kolejni: Sołowow, Kuchar, Frycz, Dytko.

Ostatni 7 OS, nie został jednak odwołany, więc zawodnicy mieli bardzo trudne zadanie do wykonania. Pierwszy poległ Leszek Kuzaj (który nie zaliczy tego sezonu do udanych), wjechał na kamienie i skrzywił drążek kierowniczy, jego Subaru mimo prób, nie dało się dalej poprowadzić (stracił ok. 5 minut).

Ostatni OS pogrzebał pozycje lidera dla Butruka w Pucharze Peugeota oraz dla Majchera w A7. Liderami klas na koniec dnia zostali: Dąbrowski – RPP, Boruta – A7, Maciejewski – A6, Strzałkowski – N3, Piasecki – N2, Orski – HR.
W klasyfikacji na koniec dnia Frycz przeskoczył Kuchara, a Bouffier – który wygrał ostatni odcinek z przewagą 36,1 (!) sekundy, awansował na szóstą lokatę.

II etap
4 OS
47,34 km OS-owych

Pierwszą pętlę w 2 odcinkach wygrał oczywiście Buffier, tracąc do Gabrysia 41,3 sek. (w tym kara 30 sek. za 2 spóźnienia na PKC poprzedniego dnia). Leszek Kuzaj zdecydował się na system Super Rally (15 pozycja). Dobre wyniki na odcinkach ponownie notował Staniszewski (22 pozycja).

Prowadził Gabryś, za nim na 8,2 sek. plasowali się bracia Bębenek, którzy już zbierają na Peugeota 207 S2000. Trzecia lokata przypadła walczącemu Buffier, kolejne: Fryczowi, Kucharowi, Karnabalowi i Dytko.

Dwa ostatnie odcinki nie przyniosły większych zmian w kolejności, drugi dzień rajdu był krótszy i o wiele bardziej przewidywalny. Zawodnicy zmniejszali swoje straty do poprzedników, ale zabrakło kilku odcinków, by te nadrabianie przyniosło rezultaty.

Załoga Karnabal / Kuśnierz musiała pożegnać się z wywalczonym 6 miejscem, gdyż decyzją sędziów otrzymali 4 minuty kary za ścięcie zakrętu i spadli na 14 lokatę.

Wyniki Lotos Baltic Cup
1. Gabryś / Natkaniec - Mitsubishi Evo IX N4 - 1:54:29.3
2. Bębenek / Bębenek - Mitsubishi Evo IX N4 +6,3
3. Bouffier / Panseri - Peugeot 207 S2000 +10,8
4. Frycz / Rathe - Subaru Impreza N4 +56,3
5. Kuchar / Gerber - Subaru Impreza N4 +1:11.6
6. Dytko / Dytko - Mitsubishi Evo IX N4 +1:58.0
7. Kajetanowicz / Wisławski - Mitsubishi Lancer N4 +2:03.1
8. Oleksowicz / Obrębowski - Subaru Impreza N4 +2:23.2
9. Turski / Szpotańska - Subaru Impreza N4 +2:25.1
10. Sołowow / Baran - Mitsubishi Evo IX N4 +3:01.6

RPP
Dąbrowski / Stasz - Peugeot 206
A7
Boruta / Grabarkiewicz - Renault Clio
A6
Maciejewski / Kowalski - Citroen C2 VTS
N3
Strzałkowski / Pleskot - Peugeot 306 S16
N2
Piasecki / Niedbała - Citroen Saxo VTS
HR
Orski / Kopyciński - VW Golf GTI

Lotos Baltic Cup Lotos Baltic Cup Lotos Baltic Cup

Lotos Baltic Cup Lotos Baltic Cup Lotos Baltic Cup

Lotos Baltic Cup

 

 

 

LOTOS BALTIC CUP 2008

4 Rajd Lotos Baltic Cup ( 25-26 lipca ) został rozegrany na kaszubskich szutrowych odcinkach przy pięknej słonecznej pogodzie. W sobotę 26 lipca 2008 roku samochody biorące udział w rajdowych Eliminacjach Mistrzostw Europy pokonywały drogę prowadząca z Masłowa przez Pomieczyńska Hutę w kierunku Sianowa Leśnego .

Z nieobecności lidera - Danysa i wicelidera Szeji, mogli skorzystać kierowcy będący za nimi w punktacji PPZM - Jędrusiński, Sopoliński i Hankiewicz.Podczas piątkowego prologu rozgrywanego na gdańskim stadionie żużlowym najszybszy był Piotr Sopoliński (Opel Astra OPC) 0,2 sek. przed Piotrem Jędrusińskim (Honda Civic Type R) oraz 0,4 sek. przed Pawłem Hankiewiczem (Peugeot 206 RC) co zapowiadało prawdziwe emocje podczas sobotnich prawdziwych odcinków specjalnych.


Odcinek Grzybno, który widniał w harmonogramie jako pierwszy w ogóle nie doszedł do skutku. Pierwsza zerówka na trasie po 400 metrach od startu potrąciła kibica, który doznał otwartego złamania kości podudzia. Wszyscy zawodnicy PPZM od razu zostali skierowani alternatywną drogą na kolejną próbę o wymownej nazwie Piekiełko, a policja przystąpiła do czynności wyjaśniających okoliczności wypadku. Dzięki sprawnej akcji klasa Gości startująca po pucharowiczach przystąpiła do rywalizacji już od pierwszego odcinka.

Na Piekiełku zwycięstwem popisał się Hankiewicz przed prowadzącymi auta z silnikami 1,6 l Szymonem Piękosiem (Peugeot 206) i Michałem Rechnio (Citroen Saxo), a jadący jako pierwsi i „odkurzający” trasę Sopoliński i Jędrusiński stracili odpowiednio 9,9 sek. i 23,9 sek. W związku z odwołaniem Grzybna tylko odcinek Piekiełko stanowił pierwszą z trzech pętli rajdu, po których zawodnicy zjawili się w serwisie.

Na kolejnym najdłuższym w rajdzie - 16,30 km - odcinku Sianowska Huta do głosu doszedł już Jędrusiński, a drugie miejsce w bliźniaczej Hondzie zajął powracający do Pucharu PZM po blisko dwóch latach Rafał Maliński. Trzeci był Piękoś, a czwarty Hankiewicz. Sopoliński uważany za jednego z faworytów był dopiero czternasty ze stratą 23,2 sek. Drugi przejazd Piekiełka padł łupem coraz szybszego Jędrusińskiego, a drugi był lider po dwóch pętlach Hankiewicz. Ostatnie miejsce na podium zajął Piękoś, a popularny "Sopolino" był dwunasty. Przed ostatnią pętlą rajdu prowadził Hankiewicz 4,7 sek. przed Piękosiem i 15,6 sek. przed szalejącym Jędrusińskim. Sopoliński zajmował dopiero ósmą pozycję i miał już 55,5 sek. straty do lidera. Niespodziewanie dobre miejsca zajmowali jadący samochodami klasy N2 - piąte Maciej Cywiński (Honda Civic) i siódme Piotr Lewandowski (Daewoo Lanos).

Podczas ostatniej pętli, na którą składał się odcinek Grzybno - odwołany z rana z powodu wypadku z udziałem kibica oraz drugi przejazd Sianowskiej Huta. Pierwszy z nich padł łupem broniącego się Hankiewicza, drugi dojechał Maliński, a trzeci był goniący lidera Jędrusińki, który w razie wygranej lub drugiego miejsca miał szansę awansu na fotel lidera PPZM. Zwycięzca dwóch poprzednich eliminacji - Sopoliński był dopiero piętnasty. Ostatni odcinek to dramat dwóch prowadzących załóg. Hankiewicz ma problemy z zawieszeniem i traci blisko minutę, a skrzynia biegów Piękosia blokuje się na jednym biegu, a później jeszcze otrzymuje karę za spóźnienie na Punkt Kontroli Czasu i tym samym spada na czwartą pozycję w generalce. Rajd wygrywa i obejmuje samotne prowadzenie w punktacji PPZM Piotr Jędrusiński. Na drugie miejsce w rajdzie awansował ostatecznie Rafał Maliński, a ostatni stopień podium pada łupem Michała Rechnio. Czwarty jest Piękoś, piąty Hankiewicz, szósty Cywiński przed Lewandowskim, a na ostatniej punktowanej pozycji ląduje Sopoliński.


Wśród klasy Gość prolog wygrał startujący zakupionym od Michała Sołowowa Lancerem Evo VII Piotr Maciejewski. Jednak podczas pierwszej porannej pętli na trasie rządził już szutrowy specjalista z Olsztyna - Zbigniew Staniszewski, który wygrał obydwa poranne odcinki przed Michałem Bębenkiem - obydwaj jadący Lancerami Evo IX. Druga pętla to już popis Bębenka odrabiającego 8,5 sek. straty do Staniszewsiego. Przed ostatnią pętlą Staniszewski miał 7,0 sek. przewagi nad kierowcą z Bochni. Ten ostatni wygrał jednak drugi przejazd z Grzybna odrabiając 4,2 sek.. Na ostatnim odcinku również tryumfował zwycięzca Rajdu Polski, jednak Staniszewski urwał koło, więc drugie miejsce w klasie Gość ze stratą 34,8 sek. zajął jadący kolejnym EVO IX Stefan Karnabal, a trzecie miejsce ze stratą blisko trzech minut przypadło Maciejewskiemu.

Nieoficjalne wyniki 4 Rajdu Lotos Baltic Cup PPZM przed ZSS

 

M Kierowca Samochód Czas

1 Piotr Jędrusiński Honda Civic 50:23,9

2 Szymon Piękoś Peugeot 206 +7,4

3 Rafał Maliński Honda Civic +16,8

4 Michał Rechnio Citroen Saxo +19,7

5 Paweł Hankiewicz Peugeot 206 +30,7

6 Maciej Cywiński Honda Civic +38,0

7 Piotr Lewandowski Daewoo Lanos +44,4

8 Piotr Sopoliński Opel Astra +1:12,9

9 Andrzej Czekan Honda Civic +1:46,0

10 Marek Kwaśnik Opel Astra +1:54,8

11 Szymon Kornicki Renault Clio +2:11,3

12 Przemysław Jędras Peugeot 106 +2:14,6

13 Krzysztof Szeszko Toyota Corolla +2:17,8

14 Michał Jankowski Peugeot 206 +2:27,5

15 Robert Kocik Peugeot 206 +2:31,6

Nieoficjalne wyniki 4 Rajdu Lotos Baltic Cup klasa Gość przed ZSS

 

M Kierowca Samochód Czas

1 Michał Bębenek Mitsubishi Lancer 47:37,8

2 Stefan Karnabal Mitsubishi Lancer +34,8

3 Piotr Maciejewski Mitsubishi Lancer +2:48,9

4 Krzosztof Orski Mitsubishi Lancer +3:34,6

5 Piotr Krotoszyński Citroen C2 +5:40,6

6 Jarosław Pawliński Subaru Impreza +7:05,6

7 Kacper Puszkiel BMW 318 +7:29,0

8 Tomasz Barwik VW Golf +8:30,8

9 Aleksander Jaroszewicz Peugeot 206 +13:15,1

Punktacja PPZM po 7 rundach

 

M Kierowca Pkt

 

1 Piotr Jędrusiński 34

2 Paweł Danys 31

3 Paweł Hankiewicz 28

4 Jarosław Szeja 26

5 Piotr Sopoliński 25

6 Adrian Mikiewicz 20

7 Michał Elżbieciak 10

7 Maciej Krzyszycha 10

9 Tomasz Sawicki 9

9 Marcin Gładysz 9

 

Lotos Baltic Cup Lotos Baltic Cup Lotos Baltic Cup

 

Lotos Baltic Cup Lotos Baltic Cup Lotos Baltic Cup

 

Lotos Baltic Cup Lotos Baltic Cup Lotos Baltic Cup

 

Lotos Baltic Cup Lotos Baltic Cup

 

 

 

 

 

RAJD LOTOS BALTIC CUP 2009 - PODSUMOWANIE

 

5 Rajd Lotos Baltic Cup - 3 Runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski odbywała się pomiędzy 5 a 7.06.2009r. Była to za razem pierwsza w tym sezonie runda szutrowa.

Przez trzy dni trwania rajdu kibice mogli oglądać zmagania czołowych kierowców rajdowych i ich samochody - między innymi nową Subaru Imprezę Kajetanowicza.
Rajd Kaszub to w opinii komentatorów i uczestników jeden z najpiękniejszych polskich rajdów. Jego trasa została podzielona na trzynaście odcinków z prologiem na stadionie GKS w Gdańsku. Prolog wygrał Tomasz Kuchar przed Staniszewskim a na trzeciej pozycji uplasował się Leszek Kuzaj.

Po pierwszym dniu na prowadzenie wysunął się Leszek Kuzaj, drugi był Bryan Bouffier, trzeci Tomasz Kuchar. O dużym pechu może mówić Michał Sołowow, który na czwartym OS-ie "zakopał" się na nawrocie w Dąbrówce - ta strata pogrzebała jego szanse na podium w klasyfikacji generalnej rajdu.

Niedziela to z kolei pech Tomasza Kuchara, który z powodu problemów technicznych z autem spada na siódmą pozycję i traci pozycję lidera w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski. Ponad to na pierwszym niedzielnym OS-ie dochodzi do wypadku - Lancer Abramowskiego wypada z trasy, dachuje i uderza w drzewo. Ostatni dzień rajdu kończy się ponownym zwycięstwem Leszka Kuzaja, który zgarnia komplet punktów. Drugą pozycję również ponownie zdobywa Francuz Bouffier, trzecie miejsce dla Sołowowa.

Klasyfikacja generalna 5 Rajdu LOTOS Baltic Cup 2009
1. Leszek Kuzaj & Robert Hundla, Peugeot 207 S2000 [1:28:53.4]
2. Bryan Bouffier & Xavier Panseri, Mitsubishi Lancer Evo IX [+24.5]
3. Zbigniew Staniszewski & Bartłomiej Boba, Mitsubishi Lancer Evo IX [+2:08.6]
4. Michał Sołowow & Maciej Baran, Peugeot 207 S2000 [+2:30.2]
5. Kajetan Kajetanowicz & Jarosław Baran, Subaru Impreza N14 [+3:02.2]
6. Maciej Oleksowicz & Andrzej Obrębowski, Peugeot 207 S2000 [+3:21.4]
7. Tomasz Kuchar & Daniel Dymurski, Peugeot 207 S2000 [+ 3:26.0]
8. Tomasz Czopik & Magdalena Lukas, Mitsubishi Lancer Evo IX [+4:04.0]
9. Zbigniew Maliński & Joanna Madej, Mitsubishi Lancer Evo IX [+12:06.9]
10. Paweł Stefanicki & Bartosz Bil, Honda Civic FN2 R3 [+12:17.9]

Klasyfikacja punktowa RSMP po Rajdzie LOTOS Baltic Cup
1. Bryan Bouffier - 50 pkt.
2. Leszek Kuzaj - 45 pkt.
3. Michał Sołowow - 39 pkt.
4. Tomasz Kuchar - 38 pkt.
5. Kajetan Kajetanowicz - 37 pkt.
6. Tomasz Czopik - 22 pkt.
7. Maciej Oleksowicz - 19 pkt.
Zbigniew Staniszewski - 19 pkt.
9. Radosław Typa - 7 pkt.
10. Michał Bębenek - 5 pkt.
11. Marcin Dobrowolski - 3 pkt.
12. Jan Chmielewski - 2 pkt.
Łukasz Sztuka - 2 pkt.
Paweł Stefanicki - 2 pkt.
15. Robert Kujawski - 1 pkt.
Kamil Butruk - 1 pkt.
Szymon Ruta - 1 pkt.
Zbigniew Maliński - 1 pkt.


Lotos Baltic Cup Lotos Baltic Cup Lotos Baltic Cup Lotos Baltic Cup Lotos Baltic Cup Lotos Baltic Cup Lotos Baltic Cup Lotos Baltic Cup Lotos Baltic Cup Lotos Baltic Cup Lotos Baltic Cup Lotos Baltic Cup Lotos Baltic Cup Lotos Baltic Cup

 

 

 

RAJD LOTOS BALTIC CUP 2010 - PODSUMOWANIE

 

6 Rajd Lotos Baltic Cup dojechał do mety. Jak co roku magia kaszubskich szutrów przyciągnęła czołówkę polskich kierowców rajdowych. W tym roku, po raz pierwszy w historii rajdu był on łączoną rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz Rajdowego Pucharu Polski, dzięki temu na stracie stanęły aż 82 załogi.

Podsumowanie Rajdu Lotos

 

Już podczas czwartkowego zapoznania z trasą wiadomo było, że pogoda w tym roku nie będzie rozpieszczała kierowców. Liczne opady deszczu spowodowały iż na odcinkach zalegała grupa warstwa bardzo śliskiego błota. Bardzo boleśnie przekonał się o tym Leszek Kuzaj już podczas pierwszego przejazdu Odcinka Testowego rozbijając swoją Skodę Fabię S2000. Na szczęście auto udało się odbudować i 4 krotny mistrz polski stawił się na prologu, który odbywał się na Stadionie Żużlowym w Gdańsku.

Przy aplauzie ponad 2 tysięcy kibiców prolog wygrał w klasyfikacji RSMP Brian Bouffier w Peugeocie207 S2000. Zaraz za nim uplasował się Sebastian Frycz już na starcie pokazując, iż samochody gr. N będą w tym roku bardzo konkurencyjne. Podium uzupełnił Maciek Rzeźnik w Skodzie Fabii S2000. W klasyfikacji RPP całe podium przypadło kierowcom w samochodach Honda Civic Type R – pierwszy był Paweł Hankiewicz a zaraz za nim finiszowali Maliński i Piekoś.

W nocy z piątku na sobotę nad Kaszubami przeszła ulewa i odcinki przypomniały swoją nawierzchnią bardziej zawody off-roadowe a nie rajdowe. Załogi RPP, które jako pierwsze wyjechały na trasę rajdu walczyły o utrzymanie się na drodze walcząc o bezcenne   sekundy. Na serwisie ciężko było znaleźć załogę, która nie opowiadałaby o przygodach związanych z opuszczeniem trasy. Najlepiej w takich warunkach poradził sobie Michał Jankowski w Renault Clio wracający do serwisu na 3 kołach.  8,6s za nim 1 dzień ukończył Wojtek Chuchała w Hondzie Civic Type R– niewątpliwe odkrycie tegorocznego pucharu.  Na ostatnim miejscu podium finiszował Paweł Hankiewicz także w Hondzie.  Do mety 1 dnia nie dojechało aż 7 załóg, a wielu zawodników miało problem z dotarciem na serwis.

W stawce RSMP od pierwszego odcinka zdecydowanie przycisnął Kajetan Kajetanowicz w Subaru Impreza gr. N. Nie dał on szans rywalom i dzień zakończył z ponad 30s przewagą nad drugim Leszkiem Kuzajem. Na taki obrót sprawy wpływ miała także przygoda Kuzaja na 1 odcinku, która jak mówił potem sam kierowca rozbiła całkiem tempo krakowianina. Trzeci na mecie Michał Sołowow w Fordzie Fiesta S2000 miał już prawie 1,5 minuty straty do zwycięzcy dnia, a zaraz za nim uplasował się prowadzący w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski Tomek Kuchar w Peugeocie. W C2R2 Teams Challenge po błędzie Michała Bębenka, najszybszy był Jan Chmielewski, zaś podium uzupełnił Tomasz Porębski. Klasie N3 przewodził zdecydowanie Mikołaj Kempa, dla którego Lotos jest domowym rajdem. Za nim na serwis zjechali Herbi oraz Piotr krotoszyński, zwycięzca klasy z Rajdu Elmot.

Drugi dzień przywitał zawodników słoneczną pogodą. Trasy przeschły i rywalizacja zarówno w RSMP jaki i RPP nabrała rumieńców. W Pucharze już na pierwszym niedzielnym odcinku awarię zaliczył zwycięzca 1 dnia Michał Jankowski i do końca musiał walczyć o 3 miejsce z Piękosiem w dużo mocniejszej Hondzie.  Zwycięsko z tej walki wyszedł kierowca Clio i to on cieszył się na mecie pucharami za ostatnie miejsce na podium. Walka o pierwsze miejsce rozegrała się między zawodnikami dwóch Hond – Wojtkiem Chuchałą a Pawłem Hankiewiczem. Na pierwszym niedzielnym odcinku Chuchała utrzymał jeszcze się przed Pawłem, ale na następnym odcinku Piekieło musiał skapitulować i oddać prowadzenie koledze w nowszej hondzie. Chuchała nie poddał się i na odcinku Kowalewo, który kończył rywalizację przypuścił z sukcesem kontratak, wyprzedzając na mecie Hankiewicza o 2,7s. Na uwagę  zasługują bardzo wysokie miejsca w generalce zawodników w samochodach tylnonapędowych. Krzysztof Szeszko w leciwej Toyoce Corolli wygrał klasę RWD-2  zajmując 4 miejsce w generalce, a zaraz za nim do mety dojechał Paweł Poletyło w BMW 318is zwyciężając w klasie RWD-3. Na 7 miejscu i 4 w klasie A7 znalazł się najwyżej sklasyfikowany reprezentant gospodarzy Kuba Kaczmarek w Hondzie Civic. W N3 zwyciężył Tomasz Hupało a w klasie Astra Tomasz Kosiński. W N2 na czele finiszował Przemysław Jędras w Peugeocie 106 N16.

W stawce RSMP czołówka do mety dojechała na tych samych miejscach co pierwszego dnia, nie oznacza to jednak, że wiało nudą. Po błędzie popełnionym w 1 dniu Brian Bouffier nie liczył się w klasyfikacji generalnej rajdu – jednak postanowił walczyć o punkty w klasyfikacji 2 dnia i ją wygrał wyprzedzając Kajetanowicza o ponad 20s. Za jego plecami piękną walkę stoczył wcześniej wspomniany Kajetanowicz z Leszczkiem Kuzajem. Przed ostatnim oesem na 2 miejscu widniał Leszek Kuzaj z przewaga 0,2s, ale ten odcinek Kajetan przejechał szybciej o 0,8s ustalając podium drugiego dnia. W niższych klasach również nie brakowało emocji – W C2R1 Challenge wyśmienity dzień zaliczył Michał Bębenek w klasyfikacji generalnej rajdu wyprzedzając Janka Chmielewskiego o 5,3s. Na 3 miejscu dojechał Tomasz Porębski. W klasie N3 problemów nie uniknął nawet pewnie jadący po zwycięstwo Mikołaj Kempa, jednak 3 minuty doliczone w systemie Superrally nie pozbawiły go pierwszego miejsca. W klasyfikacji generalnej rajdu na drugim miejscu uplasował się gość z zagranicy – Estończyk Anre Saks, wygrywając jednocześnie 2 dzień zmagań. Podium uzupełnił Piotr Herbi Rudzki.

Rajd Lotos Balic Cup jak co roku zachwycił nas niesamowitą walką, nieprzewidywalnymi zwrotami akcji oraz pięknem Kaszubskich oesów. Tegoroczna edycja okazała się niezwykle wymagająca zarówno dla zawodników, jak i samochodów. Zawodów nie ukończyło aż 27 zawodników. Jednak każdy chwalił klimat imprezy rozgrywanej na Pomorzu, ze startem i metą zlokalizowaną wśród przepięknych zabytków gdańskiej starówki. Miejmy nadzieję, iż za rok na kultowe odcinki Piekieło czy Sianowska Huta powróci czołówka kierowców rajdowych i będziemy mogli znów przezywać niezapomniane emocje. Impreza nie odbyłaby się bez pomocy Naszych partnerów strategicznych, którymi w tym roku byli Lotos, Dynamic oraz Lotos Quazar. W organizacji pomagali również – C-P, Gaś-Poż, Schnug, top-art reklama,  Groblewski, Zdunek, Rally Communications, itdesk.pl, trefl, CH Auchan, Bud-Bau, Alma Centrum, Gadżetyrajdowe oraz AutoGuard. Dziękujemy przychylnym władzom lokalnym, wspaniałej, gościnnej społeczności lokalnej na czele  z 406- osobową armią strażaków OSP z gminy Kartuzy, Szemud, Linia i Luzino, która pracowała dwa dni zabezpieczając odcinki jazdy sportowej. Panowie jesteście Solą Ziemi Kaszubskiej, dziękujemy.
Do zobaczenia za rok.

 

ZWYCIĘZCY ODCINKÓW SPECJALNYCH RAJDU LOTOS BALTIC CUP 2010
1. P. Hankiewicz – 3
2. W. Chuchała – 2
3. A. Zawada – 1
= M. Dominiak – 1

KLASYFIKACJA GENERALNA RAJDU LOTOS BALTIC CUP 2010

1. W. Chuchała
2. P. Hankiewicz
3. M. Jankowski
4. K. Szeszko
5. P. Poletyło
6. J. Kaczmarek
7. M. Opałka
8. M. Banaś
9. T. Hupało
10. D. Witkowski

CZOŁÓWKA KLASYFIKACJI PUNKTOWEJ RPP PO RAJDZIE LOTOS BALTIC CUP 2010

1. W. Chuchała – 42 pkt.
2. P. Szczęśniak – 15 pkt.
= R. Maliński – 15 pkt.
4. M. Tutaj – 14 pkt.
5. P. Hankiewicz – 12 pkt.
6. D. Kamieński – 10 pkt.
= M. Jankowski – 10 pkt.
= M. Strzelecki – 10 pkt.
9. K. Szeszko – 9 pkt.
10. P. Janik – 8 pkt.

 


Lotos Baltic Cup Lotos Baltic Cup Lotos Baltic Cup Lotos Baltic Cup Lotos Baltic Cup Lotos Baltic Cup Lotos Baltic Cup Lotos Baltic Cup Lotos Baltic Cup Lotos Baltic Cup Lotos Baltic Cup Lotos Baltic Cup